X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

معرفی کتاب:

کویرهای ایران. سون هدین. ترجمه: پرویز رجبی. انتشارات انجمن آثار و مفاخر فرهنگی. 1381

از آن جا که آزردن دوستان جهل است و کفارت یمین سهل ... این پست به دلایلی جرح و تعدیل گردید.

کتاب وزین کویرهای  ایران

عنوان اصلی کتاب کویر های ایران از راه زمن به هندوستان است. مترجم، دکتر پرویز رجبی، درباره انتخاب نام کتاب چنین ذکر کرده: من با توجه به این که نام کتاب برای خواننده ی ایرانی این توهم را پیش می آورد که موضوع کتاب درباره ی هندوستان است و با توجه به این که تمامی کتاب درباره ایران و کویرهای ایران است، ناگزیر  نام << کویرهای ایران>> را به جای از راه زمین به هندوستان برای کتاب برگزیدم.

 <<سون آندرسون فون هدین روز نوزدهم فوریه ی 1865 در استکهلم سوئد متولد شد و پس از نخستین سفرش در سال 1886 به ایران تا روز 26 نوامبر 1952، که در استکهلم در گذشت، بیشتر از نیمی از عمر طولانی خود را در سفر- مخصوصاً در سفر به ایران و آسیای مرکزی- گذراند.>>

سفر سون هدین در این کتاب در اکتبر 1905 از مسیر استانبول شروع می گردد و از طریقه کویته ی پاکستان با قطار رهسپار هند می شود.

نثر کتاب همانند دیگر نوشته های پرویز رجبی روان و گیراست.<< زبان ترجمه چنان سلیس است که انسان احساس نمی کند از زبان دیگری به فارسی برگردانده شده است>> کتاب کویر های ایران، سفرنامه ای است که در 942 صفحه چاپ گردیده. نزدیک به 200 صفحه ی کتاب عکس ها و طرح های هدین از این سفر طولانی می باشد که باعث جذابیت فراوان آن شده است. بیشتر عکس ها با توجه به قدمتشان بسیار منحصر به فرداند. ترجمه ی کتاب بار نخست در سال 1355 خورشیدی به چاپ رسیده است.

خواندن و داشتن این کتاب را به همه ی دوستات توصیه می کنم.

 ضمناٌ به جز فصل اول و دوم بقیه ی کتاب را هنوز نخوانده ام!!!